12 czerwca w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej  im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Artur Kocięcki przedstawił autorski  monodram, stworzony na podstawie własnej książki „Przebudzenia”.

Znakomite słowo o Autorze i jego książce wygłosiła Urszula Gierszon. Współorganizatorem spotkania było Wydawnictwo bestprint s.c.

 

 

 

 

ARTUR KOCIĘCKI - aktor teatrów: Wybrzeże w Gdańsku (1982-85), Polskiego w Poznaniu (1985-87), Rozrywki w Chorzowie (1987-92). Od 1992 aktor Teatru im. Osterwy w Lublinie. Był angażowany gościnnie do pierwszoplanowych ról w Teatrze Muzycznym w Lublinie (1995, 2004). Nagrał teledysk "I mówię nie". Jest autorem tomu poezji "Przytul mnie zmierzchu" wydanego przez Związek Literatów Polskich.                                                                                              http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1116678

 

„Przebudzenia” to opowieść o powrocie do życia człowieka, który uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Rzecz nie jest typową relacją, to raczej autowyznanie podmiotu narracji pragnącego za wszelką cenę żyć i wrócić do normalności. Zwraca uwagę piękny literacki język – niemal poetycka mowa obrazami. Momentami jest to wręcz zapis halucynogennego stanu w śpiączce i wybudzaniu do życia. Dominuje tu głęboka wiara w piękno i sens życia. Dotknięty nieszczęściem bohater poddaje się zabiegom medycznym, ale też ujawnia ogromną wolę życia. Akcentuje wiarę w jedność człowieka z naturą, ale i bywa nie do zniszczenia – czyni cuda odnowy. W taki cud natury powracającej nieustannie do życia wierzy bohater i doświadcza cudu.

Waldemar Michalski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Paweł D. Znamierowski